W drugim tomiku „Biblioteki Talentu” zatytułowanym Ku Bożej chwale Anna Jaworek oddaje głos przedsiębiorczym katolikom – świeckim i duchownym, związanym ze środowiskiem sercańskiego Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent”. W swoich wypowiedziach nie skupiają się na tzw. kolejach losu, ale podejmują różnorodną refleksję nad problematyką przedsiębiorczości, modlitwy, ewangelizacji, pracy, etyki i duszpasterstwa ludzi biznesu. Są to świadectwa ludzi zanurzonych w polską rzeczywistość, oparte o życiowe doświadczenia i praktyczną wiedzę. Ich wypowiedzi „nierzadko dotykają intymnych przeżyć i wewnętrznych przemyśleń, które czasem trudno ubrać w słowa i w pełni oddać ich wagę oraz znaczenie” (ze Wstępu do książki).

Ku Bożej chwale to pierwsza książka o nas, ludziach z „Talentu”, którzy starają się żyć i pracować z otwartością na Boga i ludzi. Oddajemy ją do rąk czytelników z nadzieją, że pozwoli lepiej poznać nasze Duszpasterstwo oraz zachęci do przeżywania każdego dnia na Bożą chwałę.

ks. Grzegorz Piątek SCJ

Książka do nabycia w wydawnictwie „Dehon”


Ze wstępu:

Nigdy nie miałam zamiaru przedstawiać konkretnej firmy ani nawet osoby, choć bez wątpienia każdy z rozmówców wiele przeżył, i dużo doświadczył i – wtrącę już tak zupełnie na marginesie – biografia każdego człowieka jest na swój właściwy tylko sobie sposób ciekawa i może dlatego warta poznania. Jednak te rozmowy nie były i nie są skoncentrowane na tym, co potocznie zwiemy kolejami losu. Skupione są one wokół konkretnych tematów: modlitwy, tradycji rodzinnej, męstwa, odwagi, ewangelizacji, duchowego wymiaru duszpasterstwa, patriotyzmu. Nierzadko dotykają intymnych przeżyć i wewnętrznych przemyśleń, które czasem trudno ubrać w słowa i w pełni oddać ich wagę oraz znaczenie. Czasem słowa brzmią banalnie – praca, odpowiedzialność, firma – a za każdym z nich kryje się bogactwo osobistych doświadczeń. Mam nadzieję, że wywiady pozwolą je odkryć.