Newsletter Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, ciekawe artykuły oraz zapowiedzi spotkań,
zapisz się na NEWSLETTER.
Email:
Imię:
Nazwisko:
Najbliższe miasto: (wybierz z listy)
Zgadzam się z polityką prywatności
Zamknij
Drukuj
Udostępnij
Główna » Inne

Jak prowadzić biznes po chrześcijańsku?

Dodano 1 lipca 2009

Kalwaria Zebrzydowska, najbliższe spotkanie 21 grudnia


Na spotkaniach omawiamy praktyczne tematy związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Spotykamy się we wspólnocie, aby dzielić się spostrzeżeniami i własnymi doświadczeniami, które mają na celu pomóc, zachęcić i zmotywować nas do pracy i służby, tak by nasze życie podobało się Panu Bogu.

„Na ostatnim spotkaniu odpowiadaliśmy na cztery pytania dotyczące wiary rozważając pierwszy i drugi rozdział Ewangelii Jana. Na następnym spotkaniu 16 listopada, będziemy odpowiadali na te same pytania analizując tekst trzeciego i czwartego rozdziału Ewangelii Jana.

W czasie dyskusji o sprawach dotyczących naszych biznesów próbowaliśmy znaleźć odpowiedź na pytanie: w jakim celu prowadzimy nasze przedsiębiorstwa?

Jako pierwsze padły odpowiedzi: by zarabiać pieniądze, po to by przez prowadzenie przedsiębiorstwa rozwijać siebie i realizować swoją pasję.

Przy głębszym zastanowieniu się nad tym pytaniem pojawiły się odpowiedzi: służyć innym, stwarzać innym warunki do rozwoju, rozwijać swoje i innych talenty, służyć Bogu i świadczyć innym o Jezusie. Jako pracodawcy powinniśmy również przyczyniać się do wspierania kościoła, osób które poświęciły się wyłącznej służbie Bogu i innych organizacji dzięki którym kościół Boży coraz mocniej rozwija się i rośnie w siłę. Z Bożego punktu widzenia każdy z nas jest powołany do tego by swoim życiem przynosił Panu Bogu chwałę.

Tematem następnego spotkania będzie odpowiedź na pytanie: co to znaczy otworzyć drzwi Chrystusowi i jak to zrobić? Serdecznie zapraszamy”

Zbigniew Węgrzyn
(tel. 604-251-628).

Spotkania odbywają się co dwa tygodnie w poniedziałek (1 grudnia wyjątkowo we wtorek) o godz. 1800.

Miejsce: Kalwaria Zebrzydowska, ul. Jagiellońska 70 w budynku firmy PARTNER mapa.

Spotkania odbywaj

 

Komentarzy: 3 »

  • KRZYSZTOF TYSZECKI napisał(a):

    Witam i dziękuję, że mogłem wziąć udział w spotkaniu w dniu 19.10.2009.
    Jak policzyłem, czas poświęcony na pracę z tekstem Pisma Św. (Ewangelia Św. Jana), to pracowaliśmy ok. 90 minut.
    Dawno tak dużo czasu nie poświęciłem czytaniu, poznawaniu i obcowaniu Ewangelii. Nie było to nużące.
    To dla mnie duży sukces. Przykład życia, trudności z którymi się zmagamy, szukanie Woli Bożej w trudnościach to doświadczenie bezcenne.
    Wspólna modlitwa na zakończenie spotkania i błogosławieństwo ks. Przemka bardzo potrzebne. Pozdrawiam K. Tyszecki
    Do zobaczenia.
    Ps. Chciałbym popracować nad tematem planu dnia pracy (przykład,refleksja, wnioski)!!!!!

  • Zbigniew Sobkiewicz napisał(a):

    Za każdym razem, gdy czytam zapowiedź następnego spotkania bardzo żałuję, że odbywa się ono tak daleko! Nawet jeśli udałoby się wyrwać na jedno spotkanie, to ich siła polega na budowaniu wspólnoty i regularności spotkań. Mam jednak pewną propozycję: czemu nie dać możliwości uczestniczenia w spotkaniu na odległość? Na początek skype, a gdyby się sprawdziło to można by pomyśleć o innych technologiach.

    Pozdrawiam
    Z.Sobkiewicz

  • Robert Szczerbicki napisał(a):

    Witam serdecznie!
    Znalazłem stronę Stowarzyszenia TALENT po długim błądzeniu w Google i do końca nie wiem czy dobrze trafiłem?
    Wraz z rodziną (mamy 8-ro dzieci) byłem rozesłany na misję w 2005r przez Papieża Benedykta XVI i trafiliśmy poprzez losowanie miejsca do płn. Anglii by pomóc tamtejszej parafii min. w pracy duszpasterskiej z Polakami – emigrantami ekonomicznymi. Powróciliśmy do Polski po trzech latach w 2008roku. Założyłem firmę transportową i  świadczyłem usługi logistyczne trzem podmiotom farmaceutycznym, które należały do jednego właściciela. We wrześniu ub.r rozwiązał on ze mną współpracę i od tamtej pory pracuję dorywczo. Obecnie jestem na etapie uruchamiania kawiarni w Domu Kultury w mojej parafii oraz kwiaciarni, także chciałbym uruchomić poważniejsze przedsięwzięcie jakim jest bezdotykowa myjnia samochodowa wraz z wulkanizacją. Znalazłem działkę Skarbu Państwa, którą będę dzierżawił, firmę która przygotuje teren, mam już warunki przyłączeniowe wodociągów i elektryczności posiadam część kwoty do zainwestowania ale poszukuję kogoś kto chciałby zainwestować w tego typu biznes.
    Piszę do Państwa, dlatego że pod hasłem -poszukuję wspólnika, inwestora – wyświetla się mnóstwo rekordów, natomiast mnie zależałoby na pozyskaniu kogoś kto może o sobie powiedzieć, że jest chrześcijaninem, co jest dla mnie pewną gwarancja uczciwości. Nie ma na Waszej stronie tego typu informacji natomiast może mógłbym uzyskać jakąś informację gdzie można szukać przedsiębiorców związanych z Kościołem, którzy byliby zainteresowani taką formą pomocy.
    Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
    Robert Szczerbicki
    Pokój

Zostaw odpowiedź!

Możesz użyć następujące tagi:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>